Licznik odwiedzin

231999
Dziś
Wczoraj
Miesiąc
214
245
7368


Aktualności

JĘZYK MIGOWY

Bardzo dziękujemy Pani Ani mamie Michałka za spotkanie z nami i przybliżenie nam specyfiki swojej pracy. Poznaliśmy kilka słów w języku migowym: mama, tata. babcia, dziadek, kocham, śpiewaliśmy wspólnie piosenkę. Dziękujemy Pani Ani za uwrażliwienie dzieci na obecność w świecie do którego przynależą, osób z uszkodzeniami słuchu, których komunikacja jest znacznie utrudniona, rozbudzenie w przedszkolakach otwartości na osoby z upośledzeniami słuchu. 

 ZOBACZ ZDJĘCIA >>>


 ĆWICZENIA EWAKUACYJNE

W naszym przedszkolu zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i przedszkolaków. Podczas trwania zajęć przedszkolaki i ciocie usłyszały sygnał alarmowy i komunikat o konieczności opuszczenia przedszkola.  Zgodnie z procedurą ewakuacji wszyscy opuścili budynek wyjściami ewakuacyjnymi. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji – szybkiej, zorganizowanej i pozbawionej elementów paniki. Nadzór nad przebiegiem ewakuacji mieli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chabówce. Akcja przebiegała sprawnie, a wszystkie dzieci bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek. Po ewakuacji mogliśmy zobaczyć jak Mama Miłoszka opatrywała Ciocię Gienię. Później odbyła się krótka prelekcja na temat bezpiecznego zachowania się podczas ewakuacji. Następnie dzieci z zainteresowaniem oglądały wóz strażacki, i ekwipunek którym dysponują strażacy. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę.Dziękujemy bardzo za przeprowadzone ćwiczenia Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chabówce.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>>


 KONKURS RECYTATORSKI

W naszym przedszkolu odbył się pierwszy etap Konkursu Recytatorskiego. Do konkursu zgłosiło się 13 dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Wszyscy uczestnicy wspaniale deklamowali swoje wiersze. Występ przed tak wielką publicznością, to nie lada wyzwanie, ale nasze dzieci poradziły sobie z tremą doskonale. Każdy występ nagradzany był gromkimi brawami. Jury miało bardzo ciężki orzech do zgryzienia. Po burzliwej naradzie wyłoniono 6 laureatów. Bardzo dziękujemy przedszkolakom za piękne występy, zaś wszystkim rodzicom, ciociom, dziadkom za przygotowanie przedszkolaków do występu:). Dziękujemy Wam Rodzice za zachęcanie dzieci do wspólnego czytania  poezji, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego i rozwijanie zdolności recytatorskich.Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Zwycięzcy konkursu reprezentować będą nasze przedszkole podczas Konkursy Recytatorskiego, który odbędzie się 13 maja w Bibliotece Miejskiej w Rabce-Zdrój. 

ZOBACZ ZDJĘCIA>>>