Jeśli chcesz znaleźć źródło,

musisz iść do góry, pod prąd.

Przedzieraj się, szukaj, nie ustępuj…

Jan Paweł II – „Tryptyk Rzymski”

Dnia 16 października w przedszkolu wspominaliśmy Ojca Świętego z okazji 42 rocznicy wyboru wyboru kardynała Karola Wojtyła na Stolicę Piotrową.

Zaczęliśmy od oglądania pięknych, dużych plakatów, które były rozwieszone w różnych miejscach naszych sal. Przedstawiały one postać, twarz Karola Wojtyły z różnych okresów życia. Dzieci miały za zadanie określić uczucia malujące się na twarzy Papieża – Polaka. Świetnie sobie z tym poradziły. Mówiły: tutaj jest uśmiechnięty, zadowolony, radosny, na następnym zdjęciu był zadumany, zamyślony, skupiony na modlitwie, na innym był zmartwiony. Dzieci stwierdziły , że papież był Wielkim Człowiekiem, bo był taki, radosny, kochał wszystkich ludzi i był bardzo dobry. Dzieci w grupach obejrzały również krótki film animowany o życiu Ojca Świętego. Na koniec każda grupa odśpiewała ulubiona pieśni Ojca Świętego  "Barkę". Poprzez takie zajęcia pragniemy aby dzieci poznawały postać Ojca Świętego, który tak bardzo kochał ludzi a przede wszystkim kochał dzieci. Mam nadzieję, że takie zajęcia przyczynią się do jeszcze lepszego poznania postaci Jana Pawła II przez naszych przedszkolaków.