bochnia zator

W DINOZATORLANDZIE…

W dniu 19 maja nasze „Motylki” i „Jeżyki” wybrały się  do „Zatorlandu” w Zatorze.  Tam wspólnie z przewodnikiem zwiedzały  park ruchomych dinozaurów robiąc pamiątkowe zdjęcia każdemu  napotkanemu dinozaurowi i nikt ale to nikt się nie bał!. A dinozaury były małe i wielki, pływające i skaczące a nawet latające….. Kolejnym punktem było zwiedzanie Muzeum Szkieletów, w którym mogliśmy zobaczyć szkielety dinozaurów oraz inne fragmenty autentycznych wykopalisk szkieletów, czaszek, pojedynczych kości, minerałów. Podświetlane tam tablice informacyjne ilustrowały całą historię naszej planety i uzupełniały wiedzę o dziejach Ziemi. W małej przerwie na odpoczynek przed atrakcjami w Lunaparku dzieci zjadły co nie co i wypiły soczek, musiały mieć dużo sił na szaleństwa w  Wesołym Miasteczku. Wycieczka bardzo się udała. Dopisała nam słoneczna pogoda, wspaniałe atrakcje i radość ze wspólnie spędzonego czasu na świeżym powietrzu.

WYCIECZKA DO KOPALNI W BOCHNI

Dnia 17.05.2016 „Biedroneczki” oraz „Wiewióreczki” wybrały się na wycieczkę autokarową do kopalni soli w Bochni. Celem tej wycieczki było rozbudzenie zainteresowań i wzbogacenie wiadomości o średniowiecznych i współczesnych metodach wydobycia soli kamiennej, pracy górnika. Zapoznanie z interesującymi miejscami w kopalni soli o walorach zabytkowych, poznanie tradycji i zwyczajów górniczych. Dzieci miały możliwość przejścia "Śladami pracy górnika". Spotkali na swojej trasie górnika średniowiecznego i współczesnego. Wielką frajdę sprawił im zjazd windą pod ziemię i przejazd podziemną kolejką.
Na koniec dzieci przygotowały piękne prace plastyczne na spotkanie ze Skarbnikiem.
Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wycieczki, wrócili do przedszkola z uśmiechem na ustach i wspaniałymi wrażeniami.