dog,naucz,sał,sklep,pol,szk,

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

25 października w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem z Komisariatu Policji w Rabce Zdroju. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Następnie przedszkolaki wraz  z Panem Policjantem wyszły na parking obok przedszkola aby obejrzeć i „posiedzieć „sobie w policyjnym radiowozie.  Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły panu policjantowi specjalnie na tę okazję przygotowaną laurkę z podziękowaniem.

24 października odwiedziliśmy naszych absolwentów w szkole w Chabówce. Przyjemnie było się znowu spotkać. Pierwszaki przygotowały dla nas wierszyki i piosenki a potem nawet pozwoliły przedszkolakom posiedzieć sobie w ich ławkach. Po wizycie w klasie I poszliśmy do klasy III, która przedstawiła dla nas inscenizacje „O czterech żywiołach”- trzecioklasiści wystąpili wspaniale  jak prawdziwi aktorzy, przedszkolakom inscenizacja bardzo się podobała.

17 października w przedszkolu odwiedziła nas pani Ela, która zajmuje się DOGOTERAPIĄ. Pani Ela opowiedziała dzieciom na czym polega dogoterapia, opowiedziała również o ogromnym znaczeniu psa w życiu człowieka i o tym jak powinniśmy się zachować kiedy spotykamy nieznanego nam psiaka. Dzieci jednak najbardziej ucieszyły się na wiadomość, że pani Ela jeszcze nas odwiedzi i nie przyjdzie sama… tak przyprowadzi swojego pieska! Dziękujemy bardzo za wspaniałe spotkanie i czekamy…

Dzień nauczyciela

14 października obchodziliśmy w przedszkolu Dzień nauczyciela. Każda grupa musiała się zaprezentować przed przybyłą, specjalnie na tę uroczystość Królową Przedszkolandii. Królowa zasiadła na tronie i obserwowała. Jako pierwsze wystąpiły Pszczółki i był to taniec, niczym sceny z „Janosika” kiedy to zbóje  tońcyli na dworze z księżniczkami, później wystąpiły „Wiewióreczki” zatańczyły i zaśpiewały o pomidorku, następnie był „Owocowy bluss” w wykonaniu „Biedronek” i  wesoły skecz – „Motylków”. Po prezentacjach dzieci, swoje umiejętności wokalne zaprezentowały  mamusie oraz ciocie w „Karaoke”- było wesoło. Królowa Przedszkoandii podziękowała i stwierdziła, że jest zadowolona z działalności naszego Przedszkola, złożyła ciociom serdeczne życzenia z okazji ich święta a potem były jeszcze życzenia od naszych Kochanych Rodziców i nie zabrakło słodkości. My ciocie bardzo, bardzo dziękujemy!!!

Pyszne witaminki - robimy sałatkę jarzynową

Z myślą o jarzynowych witaminkach, grupa średniaczków - Pszczółki - postanowiła zrobić wspólnie pyszną sałatkę warzywną. Przy tej okazji przedszkolaki poznały wygląd, smak i zapach niektórych składników.

Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpili do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę warzywną przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji.

Podczas robienia sałatki przedszkolaki nauczyły się również, że podczas przygotowywania posiłków wymaga się zachowania szczególnej higieny, że nie tylko ręce ale również warzywa należy myć przed obieraniem, krojeniem i spożywaniem.

Na koniec gotową sałatkę nałożyliśmy na talerze urządzając w jadalni prawdziwą jarzynową  ucztę!

Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zjadały wspólnie przygotowany posiłek:)

PRZEDSZKOLAKI W SKLEPIE NA ZAKUPACH?

Przedszkolaki odwiedziły sklep z warzywami. Miały okazję zobaczyć i poznać różnorodne owoce i warzywa. Pani ekspedientka zachęcała do codziennego spożywania warzyw i owoców, by zdrowym być i zdrowo się odżywiać.

Owoce i warzywa to nie tylko smakołyki, ale również są źródłem witamin niezbędnych dla organizmu.