Kochane nasze Żabusie, Biedroneczki, Motylki i Wiewióreczki

z okazji Waszego święta DNIA PRZEDSZKOLAKA                                                             życzymy Wam zdrówka, oczywiście,                                                                     słoneczka, radości i mnóstwo słodkości,                                   zabawy wiele, przyjaciół i spełnienia wszystkich marzeń.

Ciocie

Czytamy bajki

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej i uczestnictwie w kulturze. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinie pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, intymności, wzajemnej bliskości, a dorosłym dodatkowo dostarczają momentów, kiedy można odpocząć od pośpiechu i codziennych spraw. Dlatego już dziś serdecznie zapraszamy mamusie, tatusiów, babunie , dziadziusiów oraz wujków i ciocie do naszego przedszkola na wspólne czytanie bajek dzieciom. Cieszymy się ogromnie z pierwszych „gości- ochotników” i czekamy na następnych.

Jako pierwsza czytała bajeczkę babcia Zosi i Kazia, p. Ligia Matysiak