Odzyskanie Niepodległości

8 LIS 2013  Uroczystość z okazji "11 Listopada - Odzyskania Niepodległości"

"W historii Polski tak się składa był ponad rok niewoli,11 Listopada, nasz kraj z niewoli się wyzwolił. I wtedy myśl powstała taka, by przez szacunek dla przeszłości ten dzień na zawsze dla Polaka pozostał Dniem Niepodległości".

Idac za idea tych słów 8 listopada w naszym przedszkolu odbył się uroczysty apel "Przedszkolaki - Ojczyźnie" poświęcony Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nasze 6- latki w uroczystych strojach, z biało-czerwonymi kotylionami na  sercu, w sposób podniosły ukazały lekcję patriotyzmu  i przynależności  narodowej. Z werwą godną żołnierskiej zaśpiewały znaną pieśń patriotyczną „Pieśń Legionów Polskich – My Pierwsza brygada”. Swoim występem dostarczyły oglądającym wielu wzruszeń.  Mając na uwadze, że uczucia miłości i przywiązania do własnego kraju kształtują się od najmłodszych lat, żywimy nadzieję że przedstawiony sposób budzenia zaciekawienia dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, historią kraju, pozwoli im pogłębić emocjonalny stosunek do swojej Ojczyzny. Patriotyzm trzeba w narodzie pielęgnować i to jest zadanie dla nas wszystkich. Celem uroczystego Apelu było wzbogacenie wiedzy naszego najmłodszego pokolenia , kształtowanie szacunku dla historii minionych pokoleń, uświadomienie małym Polakom roli wartości w życiu narodu, oraz uświadomienie młodemu pokoleniu, że Święto Narodowe i praca codzienna jest sprawą nas wszystkich.
Obowiązkiem rodziny i przedszkola  jest pielęgnowanie tradycji narodowych, co czynimy, na co dzień i od święta. Wierzymy, że  nasze dzieci  będąc "karmieni" treściami patriotycznymi – na miarę ich wieku i wyobrażeń o świecie - w przyszłości będą mogły zadeklarować: „Jestem Polakiem- jestem Europejczykiem”